Poddabie
Poddabie
domPoddąbie jest małą, spokojną osadą letniskową z kilkudziesięcioma domkami letniskowymi, położonymi wśród lasu w odległości od 200 do 400 m od pięknej plaży, czysta morska woda zwabia w te okolice foki - należące do rzadkości nad Bałtykiem.
Plaża jest szeroka, piaszczysta i nigdy niezatłoczona, w sezonie letnim strzeżona.

W Poddąbiu znajduje się kilka sklepów z artykułami spożywczymi i wiele punktów gastronomicznych, z urozmaiconą kuchnią serwującą smaczne posiłki Sezonowa wędzarnia ryb działająca od połowy czerwca do końca września zadowoli podniebienie niejednego miłośnika świeżej ryby.

W miejscowości działają wypożyczalnie sprzętu plażowego oraz rekreacyjnego.

Od zeszłego roku w sezonie letnim czynna jest również poczta. Najbliższą miejscowością pełną atrakcji rozrywkowych, muzycznych i gastronomicznych jest Ustka ( drogą asfaltową ok. 15 km).
Główną atrakcją Poddąbia jest przede wszystkim położenie tej miejscowości. Na leśnej polanie wśród bukowo - sosnowego lasu, na jednym z pagórków moreny czołowej, której krawędź opada stromo ku morzu tworząc wysoki brzeg klifowy.

Ze względu na osobliwy mikroklimat Poddąbie jest szczególnie polecane do wypoczynku rodzin z dziećmi i osób ceniących obcowanie z przyrodą..

Poza opalaniem i możliwością wielokilometrowych spacerów w kierunku na Ustkę czy też Rowy, warto wybrać się do Poddąbia z rowerami. Na szlakach dawnej kolei wąskotorowej zorganizowano ścieżki rowerowe wiodące pośród urozmaiconego nadmorskiego krajobrazu.

Nieopodal Poddąbia kierując się na wschód w kierunku Rowów zaczyna się Słowiński Park Narodowy, który jest doskonałym miejscem na piesze i rowerowe wędrówki, ale nie tylko. Jedyne w Europie ruchome wydmy stanowią jedną z największych atrakcji Słowińskiego Parku Narodowego. Warto podczas pobytu w tych stronach zajrzeć do miejscowości Kluki, gdzie w muzeum Wsi można poznać historię ludów zamieszkujących te tereny w przeszłości
border=